Mapa Księżyca z Astrostrony powędrowała do Łodzi. NASA International Observe the Moon Night (Międzynarodowa Noc Obserwacji Księżyca) to organizowane 21 października przez NASA wydarzenie jednoczące pasjonatów na całym świecie. W Łodzi obserwacje zorganizował zespół Planetarium EC1. Każdy uczestnik otrzymał własną kopię Mapy, przygotowanej specjalnie na tę okazję.

Mimo kapryśnej pogody, w spotkaniu w Łodzi wzięło udział ponad 100 osób. Obserwacjom, możliwym dzięki krótkiemu okienku pogodowemu, towarzyszyły prezentacje prowadzone przez zespół łódzkiego Planetarium. Na użytek wydarzenia przygotowana została specjalna wersja mapy umożliwiająca wydruk w formacie A3 w wersji „oszczędnościowej” jeśli chodzi o toner – czyli z białym tłem.

Bardzo się cieszę, że mapa się przydała – mam nadzieję, że część uczestników zrobi z niej jeszcze użytek, wracając do obserwacji Księżyca, a być może odkrywając w sobie zainteresowanie astronomią na dłużej.

Przypomnijmy, że Mapa dostępna jest zarówno w bitmapowej wersji ekranowej jak i w formacie PDF, przeznaczonym do wydruku. Wersja ta zaprojektowana jest z myślą o wydruku wielkoformatowym, którego koszty liczone są zwykle od wielkości wydruku, a nie ilości zużytego atramentu, stąd dość swobodne operowanie kolorem czarnym 🙂

Pozdrawiam serdecznie ekipę Planetarium EC1 Łódź i dziękuję za okazję do współpracy. Będąc w Łodzi nie zapomnijcie ich odwiedzić, a tymczasem polecam odwiedziny strony Planetarium: https://planetariumec1.pl

Loading

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *